"> "> The best Gossip Girl RPG :: Zobacz temat - Co ostatnio czytaliście?
The best Gossip Girl RPG Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Co ostatnio czytaliście?
Autor Wiadomość
Chuck 
Administrator
I'm Chuck Bass


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 429
Skąd: z Czaklandi...
Wysłany: 2010-07-07, 13:42   Co ostatnio czytaliście?

Wiadomo o co chodzi piszcie co ostatnio przeczytaliście.


"Rycerz mimo woli" - L. Sprague De Camp

opis:
Nigdy nie jest łatwo być rycerzem, a zwłaszcza Eudorykowi Damberstonowi, któremu zdecydowanie bardziej odpowiada kupiectwo niż niepraktyczne ideały rycerstwa. Weźmy na przykład tak prostą, zdawałoby się, sprawę, jak konkury. Aby zadowolić ewentualnego teścia, czarodzieja Baldoniusa, młody człowiek musi dostarczyć dwa jardy kwadratowe smoczej skóry. Tylko w ten sposób może zdobyć rycerskie ostrogi i otrzymać rękę pięknej Lusiny. Ale walki ze smokami zdecydowanie lepiej wyglądają w balladach...
_________________


 
 
REKLAMA 
Dance In the Dark

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 4514
Wysłany: 2010-07-10, 23:25   

 
 
Skye 
Administrator
Dance In the Dark


Wiek: 33
Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 4514
Wysłany: 2010-07-10, 23:25   

Ty, spodobało mi sie, poczytałam też o tej książce na necie i se wypożycze w bibliotece. Thx, bo akurat czeogoś ciekawego szukałam, bo 2 dni temu skończyłam inną lekturę:
McDonell - TWELVE (odlot)

Cytat:
Wywołująca dreszcz grozy powieść o nowojorskiej młodzieży, prowadząca czytelnika od blokowisk Harlemu po penthouse'y na Park Avenue.

Napisana przez siedemnastolatka obdarzonego wielką przenikliwością i sprawnością pisarską, wywołała międzynarodową sensację.

Nie jest to opowieść o dorastaniu, bo bohaterowie Odlotu nigdy nie mieli dzieciństwa. Ich rodzice spędzają czas na wakacjach na Bali albo podróżują w interesach, nianie zaś odwracają wzrok, kiedy podopieczni w wartych miliony dolarów domach uprawiają seks i zażywają narkotyki.

Akcja od pierwszej strony nieuchronnie zmierza do apokaliptycznego rozwiązania. W przedostatniej scenie, kiedy już się wydaje, że nic nas nie zaskoczy, doznajemy szoku. Kiedy czytamy o świecie, w którym nie brak niczego prócz nadziei, właśnie nadzieja nam towarzyszy, gdy patrzymy, jak Biały Mike walczy o swoją duszę.

Andrzej Samson o tej powieści:
Nikt jeszcze nie napisał takiej książki o polskiej młodzieży. Zdarzały się udane nawet pamiętniki byłych i aktualnych narkomanów, mniej już udane opisy narkotycznych "odlotów" i życia w narkotycznym piekle, a nawet swoisty eksperyment literacki dotyczący języka współczesnej młodzieży, ale książki tak wstrząsającej, tragicznej i prawdziwej jeszcze nie było.

Odlot to cztery dni z życia młodych nowojorczyków opisanych tak, że jak mówi sam autor, inaczej nie mógłby tego zrobić. Prawda, bowiem jest najsilniejszą stroną powieści Nicka McDonella. Autor pisze o sobie, o swoich kolegach i przyjaciołach, o swoim dorastaniu, o miejscach związanych ze swoim życiem, o doświadczeniach dzieciństwa bez dzieciństwa (za to pełnego nianiek, opiekunów i szkół z internatem), o swoich przemyśleniach i wszystko to jest prawdziwe. Język, miejsca, ludzie, a nawet drobne i, na pozór nieważne, wspomnienia wplecione w narrację. To się czuje, choćby po tym, jak moło jest w tym, co autor napisał egzaltacji i "poetyczności", których nowojorczycy nie nadużywają.

McDonell wybrał, jako metodę pisarską (a może to bardziej ona wybrała jego?) swoisty collage sytuacji, dialogów, zdarzeń i refleksji, które w sumie dają przerażający obraz samotności siedemnastolatków, ich opuszczenia, baraku nadziei i pospolitej głupoty, która z porządnej dziewczyny robi narkomankę, a z inteligentnego chłopaka - bezmyślnego zabójcę.

W świecie bohaterów McDonell'a nie ma dorosłych. Zajęci swoimi interesami i uczuciowymi perypetiami być może nigdy nie zauważyli, że mają dzieci zostawiając tę kłopotliwą sprawę niańkom, opiekunom i szkołom z internatem. Biały Mike i jego przyjaciele w zasadzie nigdy nie mieli dzieciństwa.

Pod tym, przynajmniej względem coraz większa grupa polskiej młodzieży przestaje się różnić od nowojorskiej. W pewnych kręgach królują "imprezy", gdzie narkotyki odgrywają wiodącą rolę, w innych, wśród "blokersów" prym wiodą przemoc i dilerka. Dlatego czytajcie Odlot Nicka McDonella młodzi, aby Wasza młodość była dojrzalsza i mądrzejsza. Aby mniej w niej było samotności, rozpaczy, braku nadziei i głupoty.

I czytajcie tę książkę rodzice, bo niedługo może się ona okazać o waszych, własnych dzieciach.
książki.wp.pl


Piwem też troszkę od siebie - nie powiem, że mnie zachwyciła jakoś extra, ale coś jest w niej urzekającego. cholernie podoba mi się styl jakim jest pisana cała książka, chyba pierwszy raz spotkałam się z czymś takim w całej książce, a nie tylko w fragmentach. No i końcówka, myślałam, że będzie happy end jakikolwiek, a tu nie, i dało do myślenia.
_________________

Skye Daniels, lat 20
o niej,telefon, mail, icq, apartament



Mariah Disco, 18 lat
o niej,telefon, mail, icq, mieszkanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama




90210 i Beverly Hills 90210






Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12